SZDP Budapest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SZDP Budapest

A Szociáldemokrata Párt Budapesti Fóruma
 
főoldal linkKezdőlapLegutóbbi képekKereséstagfelvételRegisztrációBelépés

 

 Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 3:25 pm

Ide várunk minden érdeklődő fiatalt 14-35 év között, akinek van véleménye a politikáról, ugyanis lehetőség van már gyermekként véleményezni a törvénykezést, és a napi történéseket.
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 3:27 pm

Na igen. Végre kimondhatjuk, amit gondolunk.
És ez egy nagyon fontos lépés, ahhoz, hogy történjen valami.
Tudjátok itt végre nem tüntetést szervezünk, vagy nem fegyveres katonai szervezet vagyunk...

Eddig úgy látom, hogy itt mindenki ész elvekkel akar előállni, és ez nagyon jó.
Mert meggyőzni csak észelvekkel lehet, nem pedig terror alkalmazásával.
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 4:11 pm

Csatlakozom Ritához, én is nagyon örülök az oldalnak, végre van egy jó fórumoldal, ami jó párhoz tartozik, és ahol mi fiatalok is kifejthetjük a véleményünket. Megnézegettem az SZDP honlapját is, és nagyon tetszik maga az oldal is, na meg maga a lényeg is, az SZDP elvei és programja. Megpróbálom majd én is lehetőségeimhez mérten népszerűsíteni a pártot és az oldalt. Az EP választásokon pedig majd valószínűleg gyarapítom a szavazói táborát Very Happy
Vissza az elejére Go down
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 4:25 pm

Igen, jó, de remélhetőleg a budapesti szdp oldal még jobb lesz^^ Majd reagálok még fiatalokat érintő kérdésekben.
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 4:29 pm

Igen, a http://szdpbudapest.atw.hu (rövidesen http://www.szdpbudapest.hu lesz), ez úgymond egy kicsit fiatalosabb arculatot igyekszik hozni, gyakori frissítésekkel, és változásokkal, közérdekű információkkal.
És itt lesz majd az Ifjúsági Mozgalomnak is egy részlege, mihelyst oda is eljutunk. Smile

Még annyit hozzátennék, hogy az Ifjúsági Mozgalomnak épp az a célja, amit remélhetőleg el is tudunk érni majd, amilyen hibába én magam is beleestem. Éveken át úgy szavaztam, ahogy a szüleim, mert a politika nem érdekelt, és felesleges dolognak véltem, pedig akármilyen fiatal is valaki az ország helyzete rá is tartozik, és ha változtatni szeretne, akkor nem kezdheti el elég korán, hogy megpróbáljon beleszólni az ország helyzetébe, és átlátni, hogy pontosan mi hogyan is megy ebben a számunkra még kicsit kusza rendszerben. De remélhetőleg sikerül majd a fiataloknak segíteni, hogy ők is jobban átlássák ezeket a dolgokat.
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 5:17 pm

A fiataloknak szóló oldal is jól néz ki Very Happy

Igen, régen én is úgy gondoltam, hogy annyira nem érdekel, és majd amikor eljön az ideje, majd úgy szavazok én is, ahogy ők. Aztán el kezdtem figyelni a történéseket, főleg azért, amiért ennyire rossz helyzetben van az újság, hogy mi várható, mi lesz majd később, ha befejezem az egyetemet, mi vár odakint a nagy betűs Életben. Aztán rájöttem, hogy az én véleményem sok helyen nem egyezik az övékével, már csak azért sem, mert apa például csak megszokásból szavaz már kezdetek óta arra a pártra, amelyikre, anya pedig az ő példáját követte sokáig, míg ő maga is rá nem jött, hogy neki sem felel meg az a párt. Épp ezért el kezdtem figyelni a hozzászólásokat a Parlamentben, meg megnéztem ezt az oldalt is, és rájöttem, hogy ez a párt fejezi ki a legjobban a véleményemet, szóval már nem arra fogok szavazni, amire ők... És igen, jó kezdeményezés lehet majd a SZIM is, hogy megtanítsa a fiatalokat az önálló véleményformálásra Very Happy
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeVas. Május 03, 2009 10:28 am

Bocsi, hogy nem voltam itt egy darabig, de most vagyok... Razz

Hát Henrik pedig a szüleidet követve nem tudod megtalálni igazán saját magadat, azaz nem azt mondod, amit te gondolsz, hanem amit ők szeretnének, hogy gondolj és mondj... És szerintem jó, hogy erre te is ráébredtél. Én is ezt csináltam...szinte anyuékkal beszéltem meg, hogy ki-kire szavaz.
Aztán rájöttem, hogy így viszont pontosan a saját véleményemet, azaz saját magamat folytottam el.

Én most már csak azt kívánom, hogy a SZIM bár csak úgy működne, ahogyan mi mind szeretnénk. cheers
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeVas. Május 03, 2009 6:33 pm

Sziasztok! Bocsi, hogy egy időre eltűntem, dolgom volt, de most megint vagyok Smile
Rita: Na igen, jó lenne, ha beindulna valamikor a SZIM Very Happy

No, a következő a helyzet nálam. Az elmúlt 24 óra alatt két kampánybeszédet hallgattam, illetve olvastam. Az egyik az SZDP listavezető pénteki beszéde volt, a másik pedig egy ellenzéki politikusé. És többek között egy nagy különbséget vettem észre a két beszéd között, és nagyon örülök neki, hogy Petrovits Annáéról tudok mondani jókat. Azt vettem észre ugyanis, hogy Petrovits Anna mindamellett, hogy értékelte a mai helyzetet, nagy hangsúlyt fektetett arra is, hogy neki és a pártjának milyen tervei vannak, és egy jó programot is felvázolt, hogy ő mit csinálna ebben a helyzetben, mivel igyekezne kilendíteni az országot a válságból. Ezzel szemben a másik politikusnak a beszédéből én semmi ilyesmit nem hallottam, csak azt, hogy mennyire nem jó az, ami most van, és hogy erről mind az ellenfelei tehetnek. Szerintem ez sok minden lehet, csak nem egy jó kampánybeszéd, mert az én véleményem szerint (szóljatok, ha nem így van, nem végeztem jogot és irodalmár sem vagyok) az ilyen szónoklatnak tartalmaznia kellene azt is, hogy miért a beszélő pártjára szavazzanak az emberek, miért nem másikra.
Mindazoknak egy kis összefoglaló egy internetes hírportálról Petrovits Anna beszédéből, akik nem olvastak volna még utána vagy nem lettek volna jelen a Városligetben:

Baloldali összefogásra hívott fel a "történelmi" Szociáldemokrata Párt pénteki európai parlamenti kampánynyitóján Petrasovits Anna, a párt EP-listavezetője.

"Nem tudunk egymásról, nem akarjuk tudomásul venni egymást", miközben arra volna szükség, hogy "próbáljunk meg egymáshoz közeledni, próbáljunk meg csinálni valamit ebben az országban, mert nagyon rossz előérzeteim vannak" - mondta a városligeti rendezvényen.

A politikus szerint a szekértábor-politizálás helyett arra volna szükség, hogy közösen dolgozzanak mindazok, akik érdekeltek egy modern magyar baloldal megszületésében.

Mint hangoztatta: a szabályozatlan kapitalizmus válsága a második világháború óta nem látott szociális krízist okozott, ami még politikai veszélyt is jelent a szélsőséges eszmék terjedése miatt.

A politikus - az SZDP programjával összhangban - a hazai munkaerő kétharmadát foglalkoztató kis- és középvállalkozások támogatására, valamint a szövetkezeti rendszer újraélesztésén keresztül megmaradt legfőbb kincseink egyike, a magyar termőföld optimális kihasználásának fontosságára hívta fel pár tucatnyi hallgatósága figyelmét.
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Május 14, 2009 3:04 pm

Sziasztok!
Nos, ránéztem az SZDP budapesti honlapjára, és nekem nagyon tetszik, gratulálok Péternek meg Évának (meg a többieknek, akik még esetleg besegítettek nekik), hogy ilyen szépet sikerült összehozni. Remélem, meg lesz a gyümölcse is, és szépen lassan gyülekezünk majd a TSZIM-be Smile Majd igyekszek én is csábítani emberkéket az egyetemről, sőt, talán még a családi körömből is, habár az utóbbi kétséges, mert szinte minden rokonom elkötelezett valamelyik párt iránt...
Más: Azt szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e összegyűjteni a 20 ezer cédulát. Ha nem, szerintem én el se megyek szavazni, mert az összes többi pártban csalódtam, főleg abban, akire az előtt akartam szavazni, hogy megismertem az SZDP-t, mert megbíztak olyan emberben, aki véleményem szerint nem igazán közéjük való, hisz nem is oly rég még egy másik párt színeiben képviseltette magát kulcsemberként. Más, nekem való pártot pedig nem találtam, ha az SZDP nem képviselteti magát, nem sok értelmét látom számomra az egész szavazásnak.
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Május 14, 2009 4:16 pm

Na... Jó hogy mondod Henrik, mert engen is érdekel a 20.000 cédulás dolog!
Drukkoltam egészen eddig.

Szomorú pedig most azért vagyok mert a környezetemben mindenki a Fi...-ről beszél....
Tudjátok ti, hogy mi is akart az lenni...
Csak az a szomorú, hogy szerintem ugyan az ismétlődne meg, ha ők vezetnék az országot, mint ami egy néhány éve már megtörtént
Nem részletezem... Neutral
Bár igaz, hogy ez nem is illik ide... Embarassed

És az oldal tényleg NAGYON JÓ! GRATULA NEKTEK!
Vissza az elejére Go down
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitimeCsüt. Május 28, 2009 3:04 pm

Rég volt már ide írni időnk, de végre egy kicsi akad. Smile

A honlaphoz köszönöm a gratulációkat. Van egy angol úriember, Carl a neve, ő segített benne, és kezdem megérteni ezt a fajta szerkezetet, ami jó dolog.

TSZIM. Múlt hétvégén voltunk Nagyorosziban, ahonnan egy leányzó jelentkezett, hogy szervezné ott a TSZIM-et. Aki ilyet aktívan vállal, ahogy pl. te most mondtad Henrik beszélj Péterrel, mert küldeni tudunk neked hivatalos megbízó levelet, ami alapján ezt megteheted, tehát lehetsz az ottani vezetője a szervezetnek.

A 20 ezer nem jött össze, bár közel voltunk hozzá, úgyhogy inkább már eleve a 2010-es választásokra hajrázunk, ehhez is kell a toborzás.

Egyébként ez sajnos ilyen, van ugye két nagy párt, és sajnos az emberek jó része nem szakít időt arra, hogy jobban tájékozódjon, időt szánjon arra, hogy jobban körülnézzen, kik is vannak még, és sajnos mint mindig rengetegen bedőlnek a pártok ígérgetéseinek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom   Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
SZDP Budapest :: Közlemények :: Szociáldemokrata Ifjúsági Mozgalom-
Ugrás: