SZDP Budapest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SZDP Budapest

A Szociáldemokrata Párt Budapesti Fóruma
 
főoldal linkKezdőlapLegutóbbi képekKereséstagfelvételRegisztrációBelépés

 

 Beszélgetés a polikáról kötetlenül

Go down 
+6
Bánfi Balázs
Galambos Ildikó
Henzsely Tibor
Szinayné Rigó Éva
Marsi Rita Veronika
Szinay Péter
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 3:23 pm

Itt lehet beszélgetni mindenféléről, de leginkább a politikáról. Nem csak SZDP-sek észrevételeit várjuk, de csak kulturáltan!
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 4:20 pm

Én azt nem tudom, hogy plakáton miért nem lehetett tüntetni? Ha még emlékeztek rá, hogy mire is célzok...

Azon a plakáton ugyan is csak egy idézet volt...
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 4:23 pm

De izén néz ki itt a sárga... Razz Razz Razz
Vissza az elejére Go down
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 5:55 pm

Hát ez jó kérdés... Meg fogom kérdezni, hátha tudja valaki a választ.

Egyébként üdvözlünk minden kedves érdeklődőt. Mi a véleményetek a mostani politikai helyzetről? Hallottatok már Petrasovits Annáról?
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:17 pm

De egyépként az a szép, hogy több olyan kérdés is van, amire szerintem sose kapunk választ... Razz Mad
És nem is tudom, hogy ezen röhögni kell vagy haragudni ezért.
És ha haragzsunk akkor kire is? Razz Razz Razz


A mostani politika?
Hát nem hiszem, hogy van valaki, akinek most, ez így jó...
De szóljatok, ha ez a gondolat hülyeség...


Hát én spec nem tudom ki az a Petrasovits Anna. De a kiírásból selytem, hogy az SZDP egyik politikusa... vagy szakambere...vagy akármi... Razz Razz Razz

Ja! És bocsi, ha nyers voltam, de ilyen a stílusom...
Vissza az elejére Go down
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:26 pm

Szerintem nem feltétlenül a politikával van baj, hanem elsősorban a hatalmon lévő poltikusokkal, csak egyelőre sajnos még én magam sem látom át a dolgokat eléggé ahhoz, hogy joggal tudjak véleményt formálni a dolgokról, de éljen az utána olvasás. Smile

Anna egyébként az SZDP listavezetője a mostani Európa Parlamenti választásokon, csak hát jó sok kopogtató cédula kell, ami rá megy, hogy be is jusson oda, valami 20.000 körül, szal nem kevés.
Vissza az elejére Go down
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:36 pm

Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:41 pm

De Évi... Én is szeretek olvasni. De az újságírás a pletykákon alapszik. Razz Razz Razz
Hidd el én tudom. A középiskolában benne voltam az iskolám újságjának szerkesztői között.
És volt,hogy több egri iskola apró "riportereivel" is kellett dolgozzak.


Szóval az ember mindent összeír, és az, hogy mi az igaz és mi nem... Semleges téma...
Mindenki azt hisz,amit szeretne...


Legalább is nekem ez a tapasztalatom.
De aki volt ilyen szituban, és más a véleménye, mondja csak nyugodtan...
Végül is csak tapasztalatok útján tanul az ember... Razz Razz Razz [/color]
Vissza az elejére Go down
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:46 pm

*Keresi a fonalat.*
Na ezt az újságírás dolgot most nem tudom mire érted. Smile
Én utána olvasás alatt nem igazán az újságokat értem, hisz eleve sok lap van, ami egy párthoz kötődik, bár ettől még a hivatalos lapok, közlönyök tényeket közölnek. De sokkal többet ér inkább tényeket, könyveket olvasni a témában, vagy pl. amit mi teszünk mostanság magukat az idősebb generációs politikusokat megkérdezni személyesen, mert azért elég sok okosat tudnak mondani, hisz ők maguk sok mindent átéltek már, nagy a tapasztalatuk.
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:47 pm

a megszorítások pedig csak a legszerényebb érdekérvényesítő képességű rétegektől vesznek el.

Hát igen...
Na erről kinek mi a véleménye?
Vissza az elejére Go down
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimePént. Ápr. 17, 2009 9:49 pm

Mindenesetre a fórum azért lett létrehozva, hogy majd maguk a párt vezetői is meg tudjanak szólalni, tehát legyen lehetőség megkérdezni őket, mert eddig ugye lehetetlen volt. Ha valaki vidéken lakik, akkor hogyan tudna egy-egy pártvezetővel beszélni? Erre mostantól lesz lehetőség.
De javaslom, hogy mindenki akit érdekel ez a téma, nyugodtan mondjon véleményt^^
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Henzsely Tibor
Érdeklődő vendég



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeSzomb. Ápr. 18, 2009 8:33 am

Nos, én is megérkeztem. A gond az, szerintem, hogy a helyi politikusok mikéntje meghatározza egy ország politikáját részben, elvégre a külföldiek csak annyit látnak, hogy tüntetések vannak, a nemzeti ünnepek rendbontásban törnek ki, és már megint mi van ott közben? Egy tüntetés. Én magam eléggé semlegesnek tartom, nem pártolok le egyik parlamenti párt oldalán sem, ugyanis akármelyik nagypárt miniszterelnöke legyen is hatalmon, ugyanez lenne. Itt Magyarországon a politika már régen nem arra megy, hogy irányítsuk el az országot, hogy az embereknek jó legyen, csak az egyéni érdekek vannak a szemek előtt, és az egyértelműen a pénz felé fordulnak. Nekem legalábbis ez a véleményem. ^^

Az újságírás korántsem a pletykákon alapul. Nagyon téves ez az elképzelés. Ha egy szátmagazinnak akarod írni, hogy ez szakított ezzel, a másik meg azzal, meg azt, hogy xy kicserélte a téli ruhatárát új, tavaszi kollekcióra, akkor tény, hogy arról szól, de ha már egy komolyabb oldalon vagy, akkor igenis másról szól, arról a részről, amelyről írod a cikkeidet, melyek már komolyabb témákat ölelnek fel. Legalábbis nekem ez a véleményem. ^^ Aki újságíró, senki sem a pletkyalapokra hajt, csak maximum oda kerül, mert ott van rá kereslet, ami szomorú, mert így tény, hogy elpletykásodunk, de maga a szakma még mindig nem ezekről szól.

U.i.: muszáj ilyen rikító színekkel írni, Rita? Rolling Eyes Olyan idegesítő, kiég a szemem. Nem lehetne egy színnel írni, vagy nem tudom, ami tökéletesen olvasható, és nem bántja a szemet? Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Galambos Ildikó
Érdeklődő vendég



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 18.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeSzomb. Ápr. 18, 2009 4:56 pm

Tudjátok srácok, az a helyzet, hogy a politika olyan dolog, amit ma már mindenki lenéz, becsmérli, pontosan a most, és korábban hatalmon lévők miatt. manapság a politika nem más mint: lopások, csalások, és megvesztegetések sorozata egy ragyogóan felépített színjátékban, mit sem sejtő statisztákkal.
Nekünk, fiataloknak pedig épp azért kell összefognunk, hogy ennek véget vesüsnk. ha meg akarjuk állítani azt hogy tömeges legyen a kivándorlás, ha elegünk van abból hogy ami van, az nem állapot, akkor össze kell fogni.
A tüntetés nem megoldás, csupán a véleménynyílvánítás egyik primitív, és elfajult formája.
Szóval az, aki tenni akar valamit, az egy olyan emberekből álló pártot kell hogy keressen, és kell hogy őket támogassa, akik új lappal indulnak.
Nem szabad mindenkit azonnal leírni, mert bár tudom hogy mi van most, és tudom mi volt 10 éve, az emberek változnak, és nem lehet mindenkit leírni aki a politikával foglalkozik, ahogy nem lehet minden tanárt utálni sem.
Adni kell egy esélyt az újaknak, vagy azoknak akik eddig nem tudtak bizonyítani.
Vissza az elejére Go down
Bánfi Balázs
Érdeklődő vendég



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 21.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeKedd Ápr. 21, 2009 5:29 pm

nos akkor mindenre sorjában^^

mai politikai helyzet? hát nem úgy veszem észre mint ha lenne inkább sok makacs, ovis gyerek játszik az országgal. Keverik a balt a jobbal a jobbat a ballal...



Az újságírás nem feltétlenül pletyka alapján megy ,hiszen Rita te mondtad az egy suli újság. most hirtelen ennyit tudtam.
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeSzer. Ápr. 22, 2009 10:30 pm

Sziasztok, mindenki! Én is megérkeztem hozzátok új fórumozóként Very Happy Az oldal és az SZDP elvei is nagyon tetszenek, utána olvastam az szdp.hu-n.

Látom, elég sok minden előkerült máris. Nos, akkor megyek szép sorjában, és megpróbálok minden témára válaszolni.
Először is az újságírás. Hát, szerintem, ha a politikai és a szakmai lapok pletykákra épülnének, az elég nagy gáz lenne. Igaz, vannak kevésbé színvonalas újságok, amikben a politikába is beleviszik a pletykát, de szerintem aki igazán kíváncsi arra, hogy mi is történik az országban, azok számára vannak jobb újságok is. Én például a HVG-t olvasom, és elég jónak tartom. Az is igaz, hogy vannak olyanok, amik egy párt állása szerint állítják be a történéseket. A HVG-n azonban én eddig nem vettem észre... (lehet, vak vagyok? előfordulhat, még csak 20 éves vagyok, még csak kezdő ilyen téren...)

Aztán a tüntetések. Szerintem az a baj velük, hogy már túlságosan gyakorivá és "elcsépeltté" váltak, ami a szélsőséges gondolkodású embereknek köszönhető. Alapesetben ugyanis a véleménynyilvánítás egyik alkalmazása volt, de mára már sokan visszaélnek vele. A magam részéről én is felháborítónak tartom, hogy minden nemzeti ünnep úgy telik el, hogy már előre félnek az emberek, hogy most vajon mi fog történni, kinek a kocsiját törik össze vagy gyújtják fel, hová fognak betörni, stb., és nem lehet nyugodtan ünnepelni és megemlékezni. Ezért lenne jó, ha a mai fiatalokat arra nevelnénk, hogy széthúzás helyett tartsanak össze annak érdekében, ami mindenkinek jó lenne, mégpedig nem huliganizmussal, hanem békés, építő módszerekkel. Ebből a szempontból teljes mértékben egyet értek Ildikóval.

Az is elég szörnyű szerintem, ahogy Balázs és Tibor mondta: a vezetőink csak játszanak az országgal, mint az óvodások. Jó lenne, ha lenne bent a Parlamentben egy olyan párt is, amelyik amennyire csak lehetséges, megálljt tudna parancsolni ennek a folyamatnak, és végre nem csak érdekpolitizálás folyna jobbról-balról, hanem normális, az ország érdekeivel foglalkozó politika.

Hogy "a megszorítások pedig csak a legszerényebb érdekérvényesítő képességű rétegektől vesznek el"? Hát, én ezt nem teljesen így mondanám, de van benne igazság. Bajnai ugyanis azt mondta, hogy minden társadalmi réteget érinteni fognak, meg hogy majd a saját illetve a vezető állású emberek fizetését is csökkentik. Mindazonáltal ezzel nem akarom mondani, hogy a mondat nem igaz, inkább csak úgy mondanám: "a megszorítások pedig a legtöbbet a legszerényebb érdekérvényesítő képességű rétegektől veszik el."
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeSzer. Ápr. 22, 2009 10:51 pm

De jó, hogy egyre többen vagyunk Razz Ugyan is kezdtetek hiányozni Razz

Én nem tartom magamat szélsőségesnek, de az ami folyik az szerintem senkinek se jó...És ebbe magát az országot is értem, nem csak az embereket
Na ezért érdeklődöm én, hogy ki mit is gondol, és ki hogy oldaná meg a dolgokat. Ezért jó, hogy van ez a fórum is.

Balázs és Tibor állításában pedig tényleg van valami: Tényleg olyan, mint a macska az egérrel kaland... Razz

Kíváncsi lennék különben, hogy Bajnait, meg a 4-5 milkás jövedelmét, ami bizonyos cégekből van...mennyire érinti az államkincstár feltöltése kampány... Razz
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 2:58 pm

Ja és hozzáteszem, hogy azoknak a cégeknek a nagy része külföldi...
És szerintem a külföldi cégeket totálisan hidegen hagyja Magyarország gazdasági helyzete.

De szóljatok ha nincs igazam
Vissza az elejére Go down
Szinay Péter
Admin
Szinay Péter


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 3:01 pm

Akkor most egy kis elkanyarodás az SZDP felé. Nem tudom ki mennyit tud a dologról, nem is fogom most a hősi múltat ecsetelni, csak a jelenlegi helyzetet. Jelenleg nagyon pici a párt ismertsége, támogatottsága annak ellenére, hogy nagyon jók a vezérgondolatok. Ezt szeretné most az SZDP vezetése - a mi segítségünkkel - megváltoztatni, tehát rendezvények, reklámok, ismertség növelése, ilyesmik.
A politikában nagyon elszigetelik a fiatalokat, el sem mennek szavazni, nagyon keveseket érdekel, hiszen mindenhonnan azt hallani, hogy a politika mocskos, korrupt, pedig az ország vezetéséről van szó, amit csak kézbe kéne venni.
A modern korban élünk, mégsem gondol bele a pártvezetés - nem az szdp, hanem úgy általánosságban a többi párt - hogy hogyan is kéne szervezni, nettel, technikával. Bár vannak honlapok, eléggé silányak, nincs reklámértékük.
Vissza az elejére Go down
https://szdpbudapest.hungarianforum.com
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeCsüt. Ápr. 23, 2009 3:39 pm

Ritára reagálnék, és igen épp itt vannak a nagy gondok. Ma gépeltem be az SZDP nem sokára megjelenő újságjába egy cikket, és abban is pont erről (is) volt szó, magyarán a privatizációról. Bár a politikai szakszavakban nem vagyok jó, de ugye ez jelenti azt, hogy eladták a fejünk felől a cégeket, gyárakat, és rengeteg külföldi érdekeltség van itt, de ez nem hoz az országnak pénzt, hisz ha mi megvesszük a külföldi árut, azzal mi az adott céget gazdagítjuk, nem pedig magát az országot. Ezért is van ugye a baromi magas áfa, ahol az állam próbál valamennyit visszavenni az elszórt vagyonokból, de ugye ez is természetesen rajtunk egyszerű embereken csattan, hisz mi fizetjük ki az áfát, a horribilis összegeket, ha bármit is megveszünk.
Nem véletlenül van, hogy ezekben a cikkekben, amiket a napokban gépelgettem be több helyen is olvastam már, hogy eladták az országot, ami sajnos tény, vissza kellene ezeket a privatizált dolgokat vásárolni, hisz a saját gazdaságunkat már nem is mi irányítjuk.

De még sok ilyen téma van, pl. rengeteget reklámozzák a belföldi nyaralást, de épp a minap fogtunk padlót Petivel, amikor megtudtuk, hogy mi két éve ugyanannyiért mentünk egy belföldre nyaralni, sőt drágábban, mint az ő öccséék Görögországba 1 éve, pedig az ember azt hinné az a jó, ha a hazai pénz az országban marad, de ha ez nekünk itt élőknek nem éri meg, akkor sajnos kénytelenek vagyunk azt nézni, mi az olcsóbb, és rengeteg esetben a külföldi olcsóbb, mert a magyar gazdaság, magyar utaztatás nincs támogatva (ugye most még el akarják venni az utazási támogatásokat is pl.)
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeVas. Ápr. 26, 2009 5:07 pm

Volt már olyan, hogy egy kukkot se értettetek a politikusok szavából?
Én igen, mert tudjátok azok a bizonyos szakkifejezések vagy szakzsargonok...
Példa, ha valaki nem értené:
A.) Megigazítom a toalettemet és ehhez szükség van ridikülömre...
B.) Púdert teszek az orromra, és ehhez viszem a kistáskámat is...

Conclusio: Jobb amikor érthetően beszélünk, és nem szakszavakkal próbálunk ködösíteni.
Vissza az elejére Go down
Sztankovánszki Tibor
Szociáldemokrata Elnök



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 24.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeHétf. Ápr. 27, 2009 2:49 pm

Sztankovánszki Tibor vagyok a Szociáldemokrata Párt elnöke és az SZDP nevében, üdvözlöm a fórum fiatal résztvevőit.
A Szociáldemokrata Párt a hagyományos baloldalt képviseli. Mindig is a munkavállalók, kisemberek, nyugdíjasok oldalán állt a párt, a munkavilágát képviselte a tőkével szemben. Mi a szociális piacgazdaság bázisán létrejövő szociális demokráciát kívánjuk megteremteni, természetesen a hazai viszonyokhoz, a kor követelményeihez és a társadalom elvárásaihoz viszonyítva. Jelenünk társadalmát másokkal együtt szociálisabbá, emberibbé és demokratikusabbá kívánjuk tenni.
Ismeretlenül is üdvözöllek Marsi Rita Veronika. A politika olyan, amilyenek azok az emberek, akik alakítják. Ahhoz, hogy változás legyen a politikában a választópolgároknak be kell kapcsolódniuk. Tehát itt csak akkor lesz komolyabb változás, ha több százezer tagja lesz a pártoknak. A változásért enni kell minden állampolgárnak, ne csak a hatalmon lévőknek. A megszorítások, ahogy írtad csak a legszerényebb érdekérvényesítő képességű rétegektől vesznek el. Ezért kell erős szociáldemokrata szakszervezetek és nagy létszámú pártok. A Szociáldemokrata Párt /SZDP/ mindig is szélsőségtől mentes volt. Az igazi szociáldemokrácia harcolt a fasizmus és a kommunizmus ellen. /Meg is jelent a tiszteletbeli elnökünk Gábor Róbert könyve ezen a címen/.
Olvastam, hogy Hollosi Henrik György elfogadja Bajnai állítását, hogy minden társadalmi réteget érinteni fognak a megszorítások. Ez nem felel meg a valóságnak. Mondom is, hogy miért. A nagytőkét nem érinti, viszont a mélyszegényektől elveszi azt a keveset, ami van nekik. Járom az országot és látom, hogy falun milyen szegénységben élnek emberek. Nem mindenki természetesen. A Magyarországon működő külföldi cégek évi 1000 milliárd forint kedvezményt kapnak az adófizetőktől. Szerintem ebben a megváltozott helyzetben /gazdasági, pénzügyi, erkölcsi válság van/ a külföldi cégeknek is nagyobb közterhet kellene vállalni, hogy mielőbb ki tudjunk jutni a válságból. A pénzen kívül nagyon sok új munkahelyet kell teremteni. Az SZDP-nek van elképzelése, hogy a megújuló energiával több tízezer vagy akár több százezer új munkahelyet lehet teremteni. Azok a külföldi cégek akik adókedvezményt kaptak az adófizetőktől, ha kivonulnak az országból, úgy vissza kellene fizetniük az adókedvezményt, mert azért kapták, hogy Magyarországon munkahelyek jöjjenek létre. Az is igazságtalan, hogy az EU-ban a gazdák 100 méteres síkfutásban 75 méter előnyt kapnak, vagyis lefordítva az új EU-s tagállamok 25 euró támogatást kapnak 100 euróból, ugyanakkor a régi tagállamok pedig 100 eurót, hogy lehet így versenyezni a mezőgazdaságban. Erős államra és erős érdekképviseletekre, pártokra van szükség. A jelenlegi parlamenti pártok mindegyike különböző érdekcsoportokat képviselnek és nem a teljes állampolgárok érdekeit.
Vissza az elejére Go down
Hollósi Henrik György
Tapasztalatlan szociáldemokrata
Hollósi Henrik György


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeHétf. Ápr. 27, 2009 8:37 pm

Kedves mindenki, illetve Tisztelt Elnök Úr!
Igen, belátom, tévedtem. Időközben utána olvasgattam-számolgattam a dolgoknak, és be kell látnom, igaza van Ritának is és az Elnök Úrnak is, miszerint a Bajnai-csomag csak a szerényebb érdekérvényesítő képességű rétegektől vesz el. Valóban jobban meg lehetne szorítani azokat is, akik többre képesek az átlagnál, ugyanis a náluk jellemző több millió forintos havi (!) fizetésből valóban nem túl nagy elvonás az a 15% (vegyük pl., hogy kb. 2 millió forintot kapnak havonta a kormány tagjai. Ennek a 15%-a, ha jól számolom, 300.000 Ft, vagyis marad még nekik 1millió 700 ezer Ft...)
Örömmel hallom, hogy az SZDP-nek van javaslata és JÓ javaslata a válság kezelésére, nem úgy, mint egyes más pártoknak... Természetesen maximálisan támogatom, és nagyon szurkolok az SZDP-nek, hogy először is jusson be az Európai Parlamentbe, majd kicsit később akár a magyar Parlamentbe is... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Szinayné Rigó Éva
Admin
Szinayné Rigó Éva


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeKedd Ápr. 28, 2009 4:23 pm

Én is kicsit hozzászólnék a témához. A mostani megszorítások ugye olyan dolgokat érintenek, mint utazási kedvezmény, gyes csökkentése, 13-dik havi nyugdíj, és ugye eleve támogatások csökkentését, az olyan támogatásokat, amik az úgymond kisembereket, minket érintenek. Logikusan ugye az a család, ahol több százezres havi bevétel van, eleve pl. a férj 3-400.ezret keres, ott igazán nem sokat számít, hogy hány év a gyes, vagy van-e utazási kedvezmény, hiszen nagy eséllyel a feleség amúgy sem dolgozik, mert nincs rá szükség, és utazni meg akkor mennek, amikor jólesik. És általában a nyugdíjasok sem az a rengeteget kereső réteg, épp ezért nem a tőkét érinti a megszorítás.
Épp a tegnapi napon volt szó arról, hogy a befizetéseket az állam kasszába, a világgazdaságba 80 %-ban a kispolgárok teszik, a középréteg, míg az ebből megszerzett pénz szintén egy vékony 20 %-os réteg kezébe vándorol, és a kispolgárok csak a kis részét kapják vissza, tehát a pénzforgalom valahogy úgy megy, hogy mi középszintű emberek fizetjük be a sokat, és a kevés tőkés kapja meg ebből a sok pénzt, kissé aránytalan.

És akkor ugye mindezek után elgondolkodhatunk azon, hogy pl. nálunk kis országunkban a magyar nép mikor fog kihalni, hiszen az olyan párokat, mint mi is vagyunk nem támogatják a törvényhozók, hisz még a kevés támogatást, családi pótlék, gyes is szépen visszaveszik, de akkor mire fel vállaljon egy mai fiatal pár, akik a középréteget "gazdagítják" gyereket?
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeKedd Május 05, 2009 4:09 pm

MÁS DOLOG...SZÓVAL ÚJ TÉMA.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

A szituáció a következő:
Anyum nyugdijjas létére dolgozik, méghozzá azért, mert így tudunk normálisan megélni...

Annak ellenére, hogy ő végzettsége szerint Logopédus és Gyógypedagógus + iskolaigazgató is volt... A nyugdíja alig van 80.000 forint...

De a lényeg: Most alig 10-15.000 forintért gürizik...ÉS....Most állambácsi összeadta a nyugdíjt + amit a dolgozással keresett
Ergo: kb.75.000+15.000= 90.000

NA EBBŐL LEHET ADÓT VONNI, AMIT MEG IS TETTEK!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja és:

13. HAVI SE LESZ!!!!!
Vissza az elejére Go down
Marsi Rita Veronika
Bíztató párttag-jelölt
Marsi Rita Veronika


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.

Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitimeKedd Május 05, 2009 4:11 pm

Bocsi, hogy itt adom ki a mérgemet... de valakinek el kellett, hogy mondjam

Ez a hely pedig erre való Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Beszélgetés a polikáról kötetlenül Empty
TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés a polikáról kötetlenül   Beszélgetés a polikáról kötetlenül Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Beszélgetés a polikáról kötetlenül
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
SZDP Budapest :: Általános :: Beszélgetés a polikáról kötetlenül-
Ugrás: